به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188844115

چرا از هواکش سقفی رادیال استفاده کنیم

khazafan

هواکش سقفی رادیال شامل پروانه ای است که توسط یک موتور الکتریکی هدایت می شود.

های هواکش سقفی رادیال

هواکش ها و فن ها از اجزای کلیدی سیستم های مدیریت حرارت در ساختمان ها و همچنین کارخانه ها و سردخانه ها هستند. آن ها طراحی شده اند تا دمای هوا را ثابت نگه داشته و سیستم های الکترونیکی حساس را خنک نگه دارند. هواکش ها و فن ها عملکرد دستگاه ها را بهینه سازی کرده و زمان آماده سازی تجهیزات را کاهش می دهند. هواکش ها انواع مختلفی دارند که از انواع اصلی آن ها می توان به هواکش های سانتریفیوژ و آکسیال اشاره کرد.

هواکش سقفی رادیال در واقع نوعی از هواکش های سانتریفیوژ است که به دلیل نحوه کارکرد آن بر روی سقف نصب می شود تا با قدرت بالای خود هوا را مکش کرده و موجب تهویه هوای محیط شود. هواکش سقفی رادیال با سیستم فن سانتریفیوژ و یا همان سیستم گریز از مرکز کار می کند که در آن جریان هوا به وسیله نیروی گریز از مرکز جا به جا می شود. این هواکش ها هوا را در جهت عمود بر محور گردش پروانه به سمت بیرون هدایت می کنند. به طور کلی این نوع هواکش ها به شکل کانال کشی شده و با فشار بالا کاربردی هستند. هواکش سقفی رادیال می تواند در محیط هایی که هوای کثیف و همراه با ناخالصی دارند و دمای هوا در آن ها بالا است به راحتی کار کند و به شکلی دیگر می توان گفت این هواکش های برای چنین محیط هایی طراحی شده اند و باید در همین محیط ها نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

هواکش های سانتریفیوژ دارای سه مدل مختلف هستند که شامل هواکش سانتریفیوژ فوروارد، هواکش سانتریفیوژ بکوارد و هواکش رادیال می شوند. هواکش رادیال در مقایسه با دو مدل دیگر هواکش های سانتریفیوژ بازده کمتری دارد دارد ولی کاربرد اصلی آن ها برای انتقال هوای کثیف و مواد می باشد.

هواکش های رادیال دارای پروانه های شعاعی صاف و بدون انحنا هستند و همانطور که اشاره شد در تهویه هوای کثیف تخصص دارند. هواکش های رادیال با توجه به نوع نصب خود در مکان های مختلف دارای انواع دیواری و سقفی هستند که در این مقاله ما به معرفی ویژگی های مدل هواکش سقفی رادیال خواهیم پرداخت.

هواکش سقفی رادیال شامل پروانه ای است که توسط یک موتور الکتریکی هدایت می شود. چرخش پروانه هوا را به حرکت حرکت در می آورد و هوا از داخل ورودی در کناره هواکش وارد می شود و از خروجی هواکش نیز به بیرون پرتاب می شود. در هواکش سقفی رادیال، قسمت ورودی عمود بر قسمت خروجی( با زاویه 90 درجه ) قرار داده می شود.

هواکش سقفی رادیال دارای ویژگی های بسیار زیادی است که این هواکش ها را از انواع دیگر هواکش های موجود در بازار مجزا می کند. در ادامه به بیان ویژگی های خاص این هواکش ها خواهیم پرداخت.

• بهترین کاربرد را در هوای آلوده و دارای ناخالصی دارند. همانگونه که اشاره شد هواکش های رادیال بهترین نوع هواکش ها برای محیط های ناسالم و دارای گرد و خاک هستند. در میان انواع مختلف فن رادیال نیز مدل هواکش سقفی رادیال بهترین نمونه برای این کاربرد است.

• دارای پروانه های با اندازه های مختلف است که برای کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. هواکش سقفی رادیال با پروانه های 36، 48 و 56 اینچی موجود است.

• موتور های آن دارای سرعت های متفاوتی است که می توان با استفاده از کم و زیاد کردن سرعت موتور کارایی دستگاه را بالاتر برد و همچنین در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرد.

• دارای پروانه هایی از جنس استیل ضدزنگ هستند که استهلاک پروانه را به حداقل می رساند و موجب بهره وروی بالاتر دستگاه می شود.

• بدنه دستگاه از ورق گالوانیزه با کیفیت ساخته شده است و کیفیت قابل قبول و بسیار مناسبی را ارئه می کند.

• تمامی مدل ها دارای موتور با حالت برگشتی هستند که این بدین مفهوم است که در هر دو فصل سرما و گرما می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و علاوه بر خارج کردن هوای نامناسب می تواند موجب گرما و یا سرمای محیط نیز شود.

• موتور هواکش سقفی رادیال دارای سیستم آگاهی از گرمای بیش از حد است و در صورتی که به هر دلیلی موتور بیش از حد گرم شود به شکل خودکار سیستم را قطع کرده و بعد از خنک شدن موتور دوباره شروع به کار می کند.

منبع1

منبع2

ثبت نظر
khazarfan