به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

پروانه مولتی وینگ

پروانه مولتی وینگ یکی از اجزای بسیار مهم سیستم های خنک کننده و تهویه مطبوع است. این مدل پروانه ها به دلیل قابلیت های بسیار بالای خود در بیشتر سیستم های هواکش و فن استفاده می شوند و دارای ویژگی ها و کاربرد های مختلفی هستند. مهم ترین مورد استفاده از پروانه مولتی وینگ در سیستم های سرمایشی و خنک کننده صنعتی می باشد.

مقدمه ای کلی درمورد چگونگی کارکرد پروانه مولتی وینگ

پروانه مولتی وینگ یکی از قطعات کولرها و دستگاه های سرد کننده است که دارای مدل های گوناگونی می باشد. با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرهای مختلف و شرایط آب و هوایی که روز به روز کره زمین رو به گرم تر شدن می رود، سیستم های سرمایش اهمیت فراوانی پیدا کرده اند. اینکه چه نوع کولر یا دستگاه خنک کننده ای با چه ویژگی هایی و از چه برندی خریداری شود از جمله نکات ضروری است که باید در نظر گرفته شده و توجه به این اصول می تواند کمک کند تا بهترین دستگاه را با توجه به بودجه و مکانی که قرار است در آن نصب شود، تهیه کنند.

نوع پروانه مولتی وینگ و کارکرد و مشخصه های آن یکی از مواردی است که برای خرید باید به طور کامل بررسی شود. هر چه پروانه مولتی وینگ از کیفیت و استاندارد بالاتری برخوردار باشد می توان عمل کاهش دما را به خوبی و به صورت بهینه انجام دهد. پروانه مولتی وینگ در نمونه های متنوعی طراحی شده و برای ساخت و تکمیل دستگاه های مختلف در کارخانه ها و بازارهای مربوطه به فروش می رسد. در ادامه این مقاله مهم ترین مدل های پروانه مولتی وینگ را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.

پروانه مولتی وینگ چند نوع دارد و مشخصات اصلی آنها چگونه است؟

تقریبا تنوع در ساخت پروانه مولتی وینگ بالاست و هر کدام با توجه به مدلی که دارد در اندازه های متفاوت و برای کاربردهایی خاص تولید شده اند. شاید به توان گفت فرق اصلی پروانه مولتی وینگ با یکدیگر در پره های آن باشد. سازندگان پروانه مولتی وینگ با در نظر داشتن اینکه قرار است از پروانه مولتی ینگ برای چه موقعیتی استفاده شود، آنها را با پرهای سه، چهار، پنج، شش، هفت، هشت، نه، دوازده و شانزده طراحی کرده اند. برای پروانه مولتی وینگ این قابلیت وجود دارد که بعد از آنکه هر مدل را تهیه کردید در صورت لزوم به پره ها اضافه کنید. اما برخی از انواع پروانه مولتی وینگ از این قرارند:

- پروانه مولتی وینگ مدل W: این مدل پروانه مولتی وینگ دارای پنج پره است و در اندازه های 800-1200 میلیمتری موجود می باشد. موادی که پروانه مولتی وینگ را با آن می سازند از نوع


مشاهده دسته بندی

پروانه مولتی وینگ مدل Z

khazarfan

مشخصات فنی

نام پروانه هواکش

پروانه مولتی وینگ مدل Z

مدل پروانه هواکش

سری Z

برند پروانه هواکش

خزر فن

نوع پروانه هواکش

مولتی وینگ

جنس

آلومینیوم

مشخصات فنی

توضیحات
توضیحات

پروانه های مولتی وینگ بر اساس راندمان بالا طراحی و ساخته شده است . تیپ 8W و Z با کوپلینگ (HUBS ) آلومنیومی فشرده و پروانه ها ایرفویل پلاستیک تزریق شده که از مواد تقویت شده با الیاف شیشه بوده که بنا به درخواست امکان استفاده از مواد دیگر و یا نسبت به نیاز پروانه ای طراحی و تولید شود . نوع Z شامل دو تیپ تک پره 4Z و 3Z و کوپلینگ ( HUBS) پروانه 5 و 9 حفره می باشد . نوع 8W در یک سایز تک پره و کوپلینگ (HUBS) 5 و 3 حفره می باشد . طراحی خوب و حرفه ای این پروانه را می توان در مقایسه با موارد مشابه به راندمان بالاتر و مصرف انرژی کمتر در حین عملکرد فوق العاده ذکر کرد. از دیگر مزایا به پایین بودن صدای فن ، وزن کم که باعث طول عمر قطعات مکانیکی خواهد شد ، خوردگی پائین ، کارکرد در شرایط سخت قابل تنظیم بودن زاویه پروانه قابل توجه می باشد 0 پره های از مواد پلاستیک تقویت شده با الیاف می باشد . کوپلینگ و نافی (HUBS ) این پروانه ها از آلومنیوم (آلیاژ) (AL SI 12CU ) که به طریقه تزریق تحت فشار بالا (DIECAST) تولید شده است تولید با مواد دیگر در صورت نیاز بلامانع می باشد 0 همچنین طراحی و تولید پروانه بنا به نیاز امکان پذیر می باشد .

ثبت نظر
khazarfan