به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

هواکش آکسیال دیواری چیست

khazafan

دلیل این امر آن است که هواکش آکسیال دیواری ساختار ساده و در نتیجه قدرت کمی دارد. این وسیله برای محیط هایی مناسب است که گرد و غبار زیادی وجود نداشته باشد.به طور معمول از هواکش آکسیال در انبار ها و کارخانه ها استفاده می شود. این وسیله خنک سازی هوا را نیز مقداری بر عهده می گیرد، پس در این زمینه می توان روی آن حساب کرد. به همین علت در سالن های نگه داری میوه و سبزیجات و نیز در سرد خانه های کوچک میوه و سبزیجات از هواکش آکسیال دیواری استفاده می شود.

البته این به معنی نیست که در مکان های دیگری کاربرد ندارند. هواکش آکسیال دیواری در آشپزخانه ها نیز می تواند کارایی مثبتی داشته باشد و بسیار موثر عمل کند.

سالن ها نیز یکی دیگر از مکان هایی هستند که هواکش آکسیال دیواری می تواند به خوبی به تهویه هوا بپردازد. سرویس های بهداشتی نیز از جمله مکان هایی می باشد که هواکش آکسیال دیواری تاثیر خوبی در تهویه آن دارد.این وسیله به علت اینکه در اندازه های متنوعی تولید می شود پس در نتیجه می تواند در مکان های مختلفی نیز کارایی داشته باشد. برای مثال همانطور که گفته شد نمونه کوچک آن برای آشپز خانه های خانگی مناسب است.

در بسیاری از صنایع که در آن هوا دارای فشار بالایی نیست از هواکش آکسیال دیواری برای خنک سازی و نیز باز کردن نفس موتور های کار خانه استفاده می شود.

هواکش آکسیال دیواری شکل و ساختار ساده ای دارد و این باعث شده است قیمت مناسبی نیز داشته باشد. نگه داری و هزینه های جانبی آن نیز بسیار مقرون به صرفه است. پس این به معنای محبوبیت بالا برای هواکش آکسیال دیواری می باشد. همچنین دلیلی مناسب برای استفاده از آن در بسیاری مکان ها است.

هواکش آکسیال دیواری به دلیل مهمی می تواند گزینه ی مد نظر شما باشد. چنانچه به هواکشی نیاز دارید که دو عمل خنک یازی و تهویه هوا را انجام دهد، این هواکش ها بهترین گزینه ممکن هستند. تناسب میان قیمت و کارایی این وسیله دلیل این مهم است.

مزایای هواکش های آکسیال

به این موضوع فکر نکنید که چون هواکش آکسیال دیواری ساختار ساده ای دارد، مناسب صنعت ما نیست. این گونه نیست این هواکش ها بر خلاف ساختار ساده خود، مزایای بسیاری دارند.هزینه پایین در خرید هواکش آکسیال دیواری و نیز هزینه های پایین جانبی مانند نگه داری و هزینه های برق ناشی از کارکرد آن و ... باعث شده است که هواکش آکسیال دیواری بسیار محبوب باشد.

نگه داری از هواکش آکسیال دیواری بسیار ساده بوده و بازه زمانی چک کردن آن نیز طولانی مدت است و به مراقبت های پس از نصب سریع نیاز ندارد.هواکش آکسیال دیواری نصب و به کار گیری بسیار آسانی دارد.هواکش آکسیال دیواری پس از نصب، می تواند در بازه زمانی بلند مدت کار کند.

هواکش آکسیال دیواری در ورژن های پیشرفته تر خودش ویژگی های کنترلی از جمله کنترل سرعت را دارد. پس در نتیجه می توان میزان برق مصرفی را نیز کنترل کرد.در تولید هواکش آکسیال دیواری جنس پروانه را می توان از آلومینیومی، پلاستیکی و فولادی ساخت. این موارد بر اساس نیاز و سفارش مشتری تغییر می کنند.

کم مصرف بودن هواکش آکسیال دیواری باعث می شود تا انرژی تلف شده کاهش یابد. در نتیجه یک وسیله زیست دوست است. این مورد باعث کاهش هزینه های مصرفی می شود و برای صرفه جویی بسیار مناسب می باشد. این در حالی است که کارایی مورد نیاز ما را نیز دارد.


@image


هواکش آکسیال دیواری جدای این که ساختار ساده ای دارند، می تواند در قدرت های مختلف و اندازه های مختلف تولید شود. این کار باعث می شود تا هواکش آکسیال دیواری خریداری شده متناسب با تمامی پارامتر های مد نظر شخص خریدار باشد.به عنوان آخرین نکته باید ذکر کرد که، برای محیط های دارای گرد و غبار کمتر و همچنین برای شرایطی که هواکش ها باید در ارتفاع نصب شوند، هواکش آکسیال دیواری بهترین گزینه ممکن است

هواکش آکسیال دیواری

هواکش های آکسیال اختراع جدیدی نیستند. آن ها قدیمی ترین و مورد استفاده ترین مدل های هواکش موجود در بازار هستند. اصولی فیزیک استفاده شده در آن ها چیز متفاوتی از آن چه که در ذهن شما می گذرد و انتظار دارید نیست. گول نام فانتزی و با کلاس آن را نخورید، یک هواکش آکسیال دیواری با ساده ترین شکل هوا را در همان محور که منبع قدرت در حال چرخش است به حرکت در می آورد. بیشتر دستگاه هایی که با آن ها آشنا هستید نوعی از هواکش آکسیال هستند و می توانند دیواری و یا سقفی باشند. هر دو مدل فشار هوا را به طور موازی با محور به گردش در می آوردند و هر یک فضای اطراف خود را با افزایش جریان هوا سرد می کنند.

در محیط های صنعتی کاربرد های هواکش آکسیال بسیار افزایش می یابد. یکی از رایج ترین استفاده از هواکش ها برای خنگ کردن منبع تغذیه ماشین آلات است. هواکش های آکسیال اغلب به موتور متصل می شوند تا هوای خنک را وارد موتور کنند و یا هوای داغ را از موتور دور کرده و موجب خنک شدن موتور شوند. حتی رادیاتور ماشین نیز از سیستم هواکش آکسیال بهره می برد.

همانطور که میبینید هواکش آکسیال دیواری استفاده های بسیار زیادی در صنعت دارد. همانطور که از نام آن نیز مشخص است، هواکش آکسیال دیواری بر روی دیوار نصب شده و موجب خنک شدن و تهویه هوای محیط می شود. این نوع هواکش از ساده ترین نوع هواکش موجود در بازار است که روش نصب و استفاده بسیار آسانی نیز دارد.

هواکش آکسیال دیواری برای تهویه هوای کارخانه ها و انبار هایی بسیار مناسب بوده که در آن ها به فشار کم و همچنین حجم بالای هوا نیاز است. در چنین محیط های هوای آلوده و یا گرد و خاک وجود ندارد و هواکش آکسیال دیواری با استفاده از شکل ساده فعالیت خود فقط موجب تهویه هوا و خروج هوای داخل و ورود هوای تازه خارج می شود. به طور کلی در صورت استفاده از هواکش های صنعتی پیشرفته و مناسب با فعالیت میتوان از هواکش آکسیال دیواری نیز برای تهویه ساده تر هوا نیز استفاده کرد.

کاربردهای هواکش آکسیال دیواری

هواکش آکسیال دیواری به دلیل نوع کاربری ساده خود استفاده های زیادی در صنعت و حتی منازل دارد.

• از نمونه های کوچکتر هواکش آکسیال دیواری برای تهویه هوای منازل مخصوصا آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

• از این هواکش ها برای تهویه هوای مکان های عمومی بزرگ مانند سالن ها و یا سرویس های بهداشتی عمومی استفاده می شود.

• هواکش آکسیال دیواری برای خنک کردن سالن های نگهداری میوه و پرورش گیاهان و قارچ مورد استفاده قرار می گیرد.

• در کارگاه های صنعتی و سوله ها که فعالیت های سنگین ندارند و به فشار بالای هوا نیازی نیست از هواکش آکسیال دیواری استفاده می شود.

• برای خنک نگه داشتن موتورهای کارخانه های صنعتی از این هواکش ها استفاده می شود تا با خارج کردن هوای داغ اطراف موتور هوای خنک به موتور وارد شود و موجب تنفس بهتر موتور و بالا رفتن راندمان کاری آن شود.


image


مزایای استفاده از هواکش دیواری آکسیال

هواکش دیواری آکسیال با توجه به طراحی ساده خود مزایای بسیار زیادی دارد که به ان ها اشاره خواهیم کرد.

• با توجه به اینکه مدل ساده ای هستند هزینه پایینی نیز دارند و نصب و راه اندازی آن ها نیز بسیار آسان است.

• هزینه تامین و نگهداری پایینی نیز دارند و نیاز به مراقبت زیادی ندارند و به راحتی می توانند برای مدت زیادی کار کنند.

• در مدل های صنعتی و حرفه ای تر قابلیت تنظیم سرعت را نیز دارند که می توان با تنظیم سرعت مورد نیاز مصرف برق را نیز کاهش داد.

• دارای مدل های با پروانه پلاستیکی، آلومینیومی و فولادی هستند که بر اساس نیاز می توانید هر کدام از مدل ها را تهیه کنید.

• مصرف انرژی زیادی ندارند و کم مصرف هستند و برای صنایعی که به مصرف انرژی خود توجه زیادی دارند و به دنبال صرفه جویی هستند بسیار مناسب می باشند.

• با توجه به نصب بر روی دیوار نیاز زیادی به داشتن استاندارد مقاومت در مقابل گرد و خاک ندارند بنابراین می توان از مدل های ارزانتر هواکش آکسیال دیواری استفاده کرد و ضمن کاهش هزینه از مدل های با قدرت بالاتر استفاده کرد.

منبع1

منبع3

منبع4

ثبت نظر
khazarfan