به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

قیمت جت فن

جت فن در صنعت

نام دیگر جت فن، توربوفن می باشد. جت فن ها دارای چندین هواکش هستند که در پارکینگ های عمومی بسته، تونل ها یا هر محیط بسته ی دیگری که نیاز به تهویه داشته باشد کاربرد دارند.

جت فن ها در سیستم های تهویه مختلف نقش مهمی را ایفا می کنند. نام دیگری که جت فن در سیستم تهویه دارد، سیستم تهویه القایی می باشد. جت فن ها را می توان به عنوان روشی جایگزین در برابر روش های سنتی سیستم های تهویه دانست. نوع ساخت جت فن ها طوری می باشد که برای سیستم های تهویه تونل ها، بسیار متناسب اند و به نسبت سایر ابزار های تهویه، از قیمت مناسب تری برخوردارند.

مزایای استفاده از جت فن ها

• جت فن ها از طریق کنترل کردن و محدود کردن میزان دود و خارج کردن ان به محیط بیرون، نسبت به روش های دیگر بسیار بهتر هوا را به جریان می اندازند. ابزار های تشکیل دهنده برای این کار، عاملی تاثیر گذار بر روی قیمت جت فن می باشند.

• نیاز به لوله کشی کم تر برای تهویه باعث می شود که میدان دید بهتری داشته باشیم و محیط مورد نظر را تبدیل به محیط امن تری کنیم. این مسیله باعث تاثیر مثبت بر روی قیمت جت فن می شود زیرا تعداد لوله کشی های کم تر، هزینه کم تری را به همراه دارد.

• هزینه هایی که برای ساخت کانال ها و نصب جت فن ها لازم است به نسبت روش های دیگر، بسیار معقول تر به نظر می رسد.

• در صورت استفاده از جت فن ها، نیاز به کانال های نصب شده، کم تر احساس می شود. در نتیجه، میزان مصرف برق کاهش می یابد و به علت نصب کم تر کانال ها، هزینه نهایی که بر روی قیمت جت فن تاثیر می گذارد،کم تر است.

• یکی دیگر از عامل های مثبتی که باعث می شود تا بدون توجه به قیمت جت فن باز هم طرفدار خرید ان باشیم، وجود صرفه جویی هایی است که می توان از طریق نصب جت فن ها به دست اورد.

• از طریق جت فن ها، استفاده از سیستم های پیچیده کانال کشی لازم نیست. همین عامل، باعث می شود تا قیمت جت فن نسبت به سایر ابزار ها معقول تر باشد.

• منطقه هوایی موجود در محیط بسته، کم تر به صورت راکد باقی می ماند.

• انعطاف پذیری بالای این جت فن ها باعث می شود تا افراد با وجود قیمت جت فن در بازار حاضر به خرید ان باشند.

• از طریق استفاده از جت فن ها می توان کیفیت هوای بهتری را ایجاد کرد. در نتیجه، شرکت ها و صاحبانی که دارای پارکینگ های بزرگ هستند، بدون توجه به قیمت جت فن ان را برای مکان مورد نظر خود به کار ببرند.

انواع جت فن ها


@image


جت فن ها به طور کلی در دسته های زیر طبقه بندی می شوند:

• جت فن هایی که مکش آن ها به صورت یک طرفه می باشد: کاربرد این نوع از جت فن ها در بزرگ راه ها، تونل ها بیش تر می باشد. در محیط های کوچک تری مانند پارکینگ نیز می توان از مدل کوچک تر ان استفاده کرد. بستگی به اندازه ای که این نوع از جت فن ها دارند، قیمت جت فن نیز بر اساس ان می تواند متغیر باشد.

• جت فن ها با قابلیت ارایه مکش دو طرفه نیز در بازار ارایه می شوند. این نوع از جت فن ها قابلیت ان را دارند تا از به صورت دو طرفه هوا را تخلیه کنند. از این نوع از جت فن ها معمولا در تخلیه ی گاز های مختلف مانند گاز های گرم، دود های مختلف، ذرات تولید شده ی وسایل نقلیه در بزرگ راه ها و غیره استفاده می شود. قیمت جت فن این نوع از جت فن ها بر اساس کیفیت و موارد دیگر می تواند بسیار متغیر باشد.

• جت فن های چند مرحله ای نیز در بازار وجود دارند. کاربرد این جت فن های چند مرحله ای برای تامین هوای تازه به هنگام فعالیت کارکنان در معادن می باشند. قیمت جت فن در این نوع از جت فن ها نیز بسته به کیفیت اجزای ساخت ان متغیر می باشد.

قیمت جت فن به فاکتور های گوناگونی بستگی دارد. برخی عواملی که می تواند در قیمت جت فن تاثیر گذار باشند را در این مقاله بیش تر توضیح می دهیم:

• تاثیر انواع فن در قیمت جت فن : تمامی جت فن ها در عملکرد، مشابه هستند و همگی هدف یکسانی دارند. اما فن موجود در آن ها و وسایل دیگر تشکیل دهنده ان ها نیز می تواند متفاوت باشد و همین عامل باعث متغیر بودن قیمت جت فن ها می شود. برای استفاده از جت فن ها در محیط های نسبتا کوچک لازم است تا از فن های کوچک تر استفاده کرد و برای تونل ها و بزرگ راه ها باید از فن هایی که قدرت موتور بالاتری دارند استفاده کرد. هر چه موتور فن قوی تر و بزرگ تر باشد قیمت جت فن نیز بالاتر می رود و هر چه میزان قدرت و اندازه فن کوچک باشد قیمت جت فن معقول تر است.

• شرکت ها و برند های ارایه دهنده جت فن ها: شرکت ها و برند ها بر اساس محبوبیت هایی که دارند می توانند بر روی افزایش و یا کاهش قیمت جت فن تاثیر بگذارند.

• تاثیر قابلیت چرخش فن در قیمت جت فن: برخی از جت فن ها دارای ویژگی های خاصی هستند که یکی از این ویژگی ها داشتن قابلیت چرخش و حرکت به سمت دود است. با این توانایی، جت فن ها می توانند به سمت منطقه ای که دود در ان بیش تر است حرکت کنند و ان منطقه را از آلودگی ناشی از دود تخلیه کنند.

• قطعات استفاده شده در ساخت جت فن ها نیز می تواند در قیمت جت فن تاثیر گذار باشد و بسته به این که از چه کیفیت و برندی تشکیل شده باشند، در قیمت های متنوعی ارایه می شوند.