به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

فن سانتریفیوژ

khazafan

امروزه با پیشرفت تکنولوژی طیف گسترده ای از فن ها به وجود آمده است. فن هایی که از نظر کاربرد تخصصی تر شده اند و سهولت را در هر زمینه به همراه داشته اند. کار اصلی فن به جریان درآوردن هوا می باشد، کاربرد فن سانتریفیوژ افزایش میزان جریان هوا می باشد، درحالیکه فن سانتریفیوژ بکوارد یک فشاری را در داخل پروانه ها به وجود می آورد. در ادامه به توضیح تخصصی تر در مورد فن سانتریفیوژ بکوارد خواهیم پرداخت.

اطلاعاتی در مورد فن سانتریفیوژ بکوارد :

فن سانتریفیوژ بکوارد از کارایی بالایی برخوردار است و می تواند بدون استفاده از اسکرول مورد استفاده قرار گیرد.فن سانتریفیوژ بکوارد شامل دو پهلو دو ورودی و پیکربندی ورودی و یکپارچه می باشد. فن سانتریفیوژ بکوارد دارای پروانه های منحنی عقب با تیغه های منحنی عقب دارای مشخصات خاص برای به دست آوردن حداکثر کارایی با حداقل سر و صدای هستند.

این پروانه ها متعادل هستند. فن سانتریفیوژ بکوارد برای کاربردهای مختلف مناسب هستند که جابجایی هوا با حجم زیاد مانند تهویه هوا، تهویه عمومی، فشار و غیره، در فرآیندهای تجاری مختلف و سیستم های مختلف صنعتی را انجام می دهند.

فن ها و یا همان هواکش ها نیاز مبرم هر فضای در بسته ای می باشند و استفاده از آن ها امروزه بسیار فراگیر شده است فن ها در صنعت و یا موارد خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از فن هایی که در صنعت بسیار مورد استفاده هستند فن های سانتریفیوژ می باشند. فن های سانتریفیوژ که به فن های گریز از مرکز هم در بازار شناخته می شوند ، به کمک نیروی گریز از مرکز کار می کنند و به وسیله ی این نیرو هوا را از داخل محیط به خارج هدایت می کنند.

فن های سانتریفیوژ دو نوع مختلف دارند.

- فن سانتریفیوژ فوروارد

- فن سانتریفیوژ بکوارد


@image


کلیاتی در باب فن سانتریفیوژ بکوارد :

فن سانتریفیوژ بکوارد از انواع فن های مکنده است یعنی هوا را از داخل به خارج می کشد. پره یا پروانه این نوع از فن ها رو به عقب هستند و به همین دلیل است که این فن به نام فن سانتریفیوژ بکوارد شناخته می شود ، زیرا که پره های آن رو به عقب هستند. این ویژگی سبب می‌شود تا در صورت وجود ذرات ریز یا گرد و غبار در هوا آن ها را از محیط خارج کرده و محیط عاری از هر گونه ذرات اضافی باشد.

با توجه به نکاتی که گفته شد فن سانتریفیوژ بکوارد می‌ تواند تهویه هوا را به خوبی انجام دهد و هوا را در مناطقی که دارای گرد و غبار بسیار زیاد هستند ، عاری از هر گونه گرد و غبار و کثیفی کند. هم چنین فن سانتریفیوژ بکوارد باعث می شود که هوا به خوبی در فضای بسته گردش داشته باشد و از محبوس بودن هوا در فضا جلوگیری شود.

به دلیل اندازه بزرگ فن سانتریفیوژ بکوارد بیشتر از آن در موارد صنعتی استفاده می‌ شود اما مواردی هم بوده است که مصارف خانگی از فن سانتریفیوژ بکوارد دیده شده است.

فن سانتریفیوژ بکوارد باید خارج از محیط و فضایی که می خواهید آن را تهیه کنید نصب شود ، پس باید جنس بدنه و پره‌ ها ی آن از متریالی باشد که نسبت به هوا و زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد. به همین منظور برای ساخت بدنه و پره های فن سانتریفیوژ بکوارد اغلب از استیل ضد زنگ یا فولاد استفاده می شود. این متریال ها هم ضد زنگ و ضد آب بوده و هم چنین باعث می شوند که فن سانتریفیوژ بکوارد استحکام بسیار بالایی داشته باشد و در صورت وارد شدن ضربه های مختلف به فن سانتریفیوژ بکوارد خرابی حاصل نشود.

موتور مورد استفاده در فن سانتریفیوژ بکوارد باید قدرت بالایی داشته باشد زیرا این موتور باید بتواند پره های سنگین فن سانتریفیوژ بکوارد را به خوبی به حرکت درآورده و هوا را نیز به گردش در بیاورد. موتورهای مورد استفاده در فن سانتریفیوژ بکوارد اغلب توان بسیار بالایی دارند و این مسئله باعث می‌ شود تا فن سانتریفیوژ بکوارد بتواند مدت زمان بسیار طولانی بدون خاموشی کار کند و دچار خرابی یا مشکل حادی شود.


@image


فن سانتریفیوژ بکوارد اغلب کم صدا و یا بی صدا بوده است که این موضوع سبب می شود تا مشتریان با خیال راحت این محصول را برای کارخانه یا حتی موارد صنعتی دیگرمورد نظر خریداری کنند. کم صدا بودن فن سانتریفیوژ بکوارد یک مزیت بسیار مهم برای مشتریان است زیرا این محصول باید ساعات بسیار زیادی در شبانه روز روشن باشد و در صورتی که تولید سرو صدا کند نمی‌توان آن را استفاده کرد و باید فم سانتریفیوژ بکوارد را خاموش کرد که خاموش شدن فن سانتریفیوژ بکوارد در کارخانه ها غیر ممکن می باشد ، چون کارخانه به صورت شبانه روزی کار می کند و تهویه هم به طبع باید به صورت شبانه ‌روزی انجام شود ، پس دقت داشته باشید که در صورت خرید فن سانتریفیوژ بکوارد نوع بی صدا و یا کم صدای آن را خریداری کنید تا بعدا به مشکلات دیگری بر نخورید.

نکات نصب فن سانتریفیوژ بکوارد :

فن سانتریفیوژ بکوارد باید بالاتر از سطح ساختمان قرار بگیرد تا بتواند به راحتی گرد و غبار و هوا را از محیط خارج کرده و چیزی هم از خارج به محیط اضافه نکند پس در نصب آن دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید بهترین بازدهی را از فن سانتریفیوژ بکوارد خود دریافت کنید.

قیمت فن سانتریفیوژ بکوارد :

قبل از خرید فن سانتریفیوژ بکوارد دقت کنید و به مقایسه قیمت انواع فن سانتریفیوژ بکوارد بپردازید زیرا. شرکت های وجود دارند که فن سانتریفیوژ بکوارد را با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسانند که این به نفع مشتری نیز بهتر است قبل از خرید حتما. قیمت ها را مقایسه کرده و مناسب ترین قیمت و امکانات را نسبت به بودجه خود انتخاب کنید و به خرید فن سانتریفیوژ بکوارد مورد نظر بپردازید.

فن های سانتریفیوژ بکواردی که بیش تر از یک موتور در ساختار خود دارند قیمت بالا تری نیز خواهند داشت اما طبیعتا توان مکندگی آن ها بسیار بالا تر می رود. در صورتی که فضایی که می خواهید فن سانتریفیوژ بکوارد را در آن جا نصب کنید متراژ بالایی دارد توصیه ما به شما این است که یا از تعداد بیشتری فن سانتریفیوژ بکوارد استفاده کنید یا فن سانتریفیوژ بکوارد تهیه کنید که بیشتر از یک موتور در ساختار آن به کار رفته است.

جنس متریال مورد استفاده در بدنه و پره های فن سانتریفیوژ بکوارد نیز می تواند موجب کاهش یا افزایش قیمت فن سانتریفیوژ بکوارد بشود. هر چه میزان فلز به کار رفته در ساخت بدنه و پره های فن سانتریفیوژ بکوارد بیشتر باشد و هم چنین آن فلز ذاتا فلز گران قیمت تری باشد قیمت کلی فن سانتریفیوژ بکوارد نیز بالا تر خواهد رفت. اما استفاده از فلزات گران قیمت و سنگین تر در سبب می شود که استحکام و هم چنین طول عمر فن سانتریفیوژ بکوارد شما بالا تر برود و دیر تر نیاز به تعمیر داشته باشد.

1- فن سانتریفیوژ بکوارد با پره ایروفل(AF)

2- فن سانتریفیوژ فوروارد (FC)

3- فن سانتریفیوژ فوروارد(AF)

4- فن سانتریفیوژ بکوارد با پره منحنی شکل (BI)

5- فن سانتریفیوژ پره رادیالی (RT)

6- فن سانتریفیوژ با پره های شعاعی (RB)

فن سانتریفیوژ بکوارد با پره منحنی شکل (BI)

بهترین راندمان مکانیکی و کمترین صدا را نسبت به بقیه سانتریفیوژها دارند. این پره های ایرفویلی توخالی است و معمولا در سایزهای متوسط و بزرگ استفاده می شود.

فن سانتریفیوژ فروارد (FC)

این پره ها تک ضخامت هستند و در بقیه قسمتها ، ساختمانی شبیه سانتریفیوژها با پره های ایرفویل دارند.آنها راندمان کمتری دارند ولی دارای عملکرد خوبی برای تخلیه هوای محتوی ذرات معلق دارند.. در این نوع فن ها جهت جابجایی حجم زیاد هوا ، زاویه پره ها بزرگتر در نظر گرفته می شود. این فن ها جهت خنک کردن کوره های کوچک و تجیهزات مورد اسفاده قرار میگیرد.

فن سانتریفیوژ بکوارد با پره منحنی شکل (BI)

این نوع فن اقتصادی تر می باشد ولی قدرت متریال آنها ضعیف تر و راندمان آنها کمتر است.

فن سانتریفیوژ پره رادیالی (RT)

این سانتریفیوژها پره ها منحنی شکل هستند با جریان خوب در لبه ها. فقط نوک پره ها در حالت رادیال قرار دارد . این نوع فن معمولا در سایزهای بزرگ استفاده می شوند با قطرهای بین 30 تا 60 اینچ برای کاربردهای صنعتی و تحت شزایط دمای بالا

فن سانتریفیوژ با پره های رادیالی

پره های این سانتریفیوژها به صورت ناهموار است با راندمان پایین به خاطر عدم جریان های مماسی در لبه ها. این پره ها برای گازهای خورنده وقتی مواد ساینده وجود دارد ،مورد استفاده قرار میگیرد.

ثبت نظر
khazarfan