به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

فن آکسیال

khazafan

دلیل این امر آن است که هواکش آکسیال دیواری ساختار ساده و در نتیجه قدرت کمی دارد. این وسیله برای محیط هایی مناسب است که گرد و غبار زیادی وجود نداشته باشد.به طور معمول از هواکش آکسیال در انبار ها و کارخانه ها استفاده می شود. این وسیله خنک سازی هوا را نیز مقداری بر عهده می گیرد، پس در این زمینه می توان روی آن حساب کرد. به همین علت در سالن های نگه داری میوه و سبزیجات و نیز در سرد خانه های کوچک میوه و سبزیجات از هواکش آکسیال دیواری استفاده می شود.

البته این به معنی نیست که در مکان های دیگری کاربرد ندارند. هواکش آکسیال دیواری در آشپزخانه ها نیز می تواند کارایی مثبتی داشته باشد و بسیار موثر عمل کند.

سالن ها نیز یکی دیگر از مکان هایی هستند که هواکش آکسیال دیواری می تواند به خوبی به تهویه هوا بپردازد. سرویس های بهداشتی نیز از جمله مکان هایی می باشد که هواکش آکسیال دیواری تاثیر خوبی در تهویه آن دارد.این وسیله به علت اینکه در اندازه های متنوعی تولید می شود پس در نتیجه می تواند در مکان های مختلفی نیز کارایی داشته باشد. برای مثال همانطور که گفته شد نمونه کوچک آن برای آشپز خانه های خانگی مناسب است.

در بسیاری از صنایع که در آن هوا دارای فشار بالایی نیست از هواکش آکسیال دیواری برای خنک سازی و نیز باز کردن نفس موتور های کار خانه استفاده می شود.

هواکش آکسیال دیواری شکل و ساختار ساده ای دارد و این باعث شده است قیمت مناسبی نیز داشته باشد. نگه داری و هزینه های جانبی آن نیز بسیار مقرون به صرفه است. پس این به معنای محبوبیت بالا برای هواکش آکسیال دیواری می باشد. همچنین دلیلی مناسب برای استفاده از آن در بسیاری مکان ها است.

هواکش آکسیال دیواری به دلیل مهمی می تواند گزینه ی مد نظر شما باشد. چنانچه به هواکشی نیاز دارید که دو عمل خنک یازی و تهویه هوا را انجام دهد، این هواکش ها بهترین گزینه ممکن هستند. تناسب میان قیمت و کارایی این وسیله دلیل این مهم است.

مزایای هواکش های آکسیال

به این موضوع فکر نکنید که چون هواکش آکسیال دیواری ساختار ساده ای دارد، مناسب صنعت ما نیست. این گونه نیست این هواکش ها بر خلاف ساختار ساده خود، مزایای بسیاری دارند.هزینه پایین در خرید هواکش آکسیال دیواری و نیز هزینه های پایین جانبی مانند نگه داری و هزینه های برق ناشی از کارکرد آن و ... باعث شده است که هواکش آکسیال دیواری بسیار محبوب باشد.

نگه داری از هواکش آکسیال دیواری بسیار ساده بوده و بازه زمانی چک کردن آن نیز طولانی مدت است و به مراقبت های پس از نصب سریع نیاز ندارد.هواکش آکسیال دیواری نصب و به کار گیری بسیار آسانی دارد.هواکش آکسیال دیواری پس از نصب، می تواند در بازه زمانی بلند مدت کار کند.

هواکش آکسیال دیواری در ورژن های پیشرفته تر خودش ویژگی های کنترلی از جمله کنترل سرعت را دارد. پس در نتیجه می توان میزان برق مصرفی را نیز کنترل کرد.در تولید هواکش آکسیال دیواری جنس پروانه را می توان از آلومینیومی، پلاستیکی و فولادی ساخت. این موارد بر اساس نیاز و سفارش مشتری تغییر می کنند.

کم مصرف بودن هواکش آکسیال دیواری باعث می شود تا انرژی تلف شده کاهش یابد. در نتیجه یک وسیله زیست دوست است. این مورد باعث کاهش هزینه های مصرفی می شود و برای صرفه جویی بسیار مناسب می باشد. این در حالی است که کارایی مورد نیاز ما را نیز دارد.


@image


هواکش آکسیال دیواری جدای این که ساختار ساده ای دارند، می تواند در قدرت های مختلف و اندازه های مختلف تولید شود. این کار باعث می شود تا هواکش آکسیال دیواری خریداری شده متناسب با تمامی پارامتر های مد نظر شخص خریدار باشد.به عنوان آخرین نکته باید ذکر کرد که، برای محیط های دارای گرد و غبار کمتر و همچنین برای شرایطی که هواکش ها باید در ارتفاع نصب شوند، هواکش آکسیال دیواری بهترین گزینه ممکن است

این تیپ فنها بیشتر در صنعت ، مجتمع های تجاری ، موسسات و مناطق مسکونی مورد استفاده قرار میگرد. این فنها قابلیت جابجایی و تخلیه گازهای داغ و هوای آلوده (محتوی گرد و غبار و ذرات معلق) ، گازهای خورنده کارخانجات ، گارگاهای جوشکاری ، کوره ها و آزمایشگاها را دارند. در بعضی مواقع بنا بر کابری مورد نیاز محیط ، چندین هواکش آکسیال بروی دیوار نصب می شود به صورت موازی. این فنها در دو حالت مستقیم و غیر مستقیم تولید می شود.

1- فن دیواری

2- فن کانالی

3- فن کانالی مخروطی

هواکش آکسیال دیواری

هواکش های آکسیال دیواری بیشتر در صنعت ، مجتمع های تجاری ، موسسات و مناطق مسکونی مورد استفاده قرار میگرد. این فنها قابلیت جابجایی و تخلیه گازهای داغ و هوای آلوده (محتوی گرد و غبار و ذرات معلق) ، گازهای خورنده کارخانجات ، گارگاهای جوشکاری ، کوره ها و آزمایشگاها را دارند. در بعضی مواقع بنا بر کابری مورد نیاز محیط ، چندین هواکش آکسیال بروی دیوار نصب می شود به صورت موازی. این فنها در دو حالت مستقیم و غیر مستقیم تولید می شود.

فنهای دیواری کوپل غیرمستقیم شامل پروانه ، موتور الکتریکی ،تسمه، شفت، یاتاقان، پولی و محفظه ونتوری می باشند.موتور این فنها می تواند به گونه ای نصب شود که در جهت خلاف چرخش پره فن قرار گیرد که خود این امر باعث خنک شدن موتور فن می شود.

مزیتهای فن های تسمه ای

1- قدرت انعطاف پذیری این فن زمان عملکرد بهتر از نوع مستقیم است. از آنجایی که هر سرعتی را می توان از این فن بدست آورد با انتخاب نسبت پولی مناسب. شایان ذکر است که زمانی که سرعت چرخش افزایش می یابد ، میزان جریان هو نیز افزایش می یابد و همچنین توان مصرفی موتور نیز افزایش میابد.

2- در سایزهای بالاتر بهتر است از نوع کوپل غیر مستقیم استفاده کرد چون قابلیت تنظیم پذیری سرعت چرخش فن بسیار راحت تر است به خصوص در سرعتهای بالای چرخش موتور.

3- قابلیت سرد شدن موتور بوسیله هوای عبور از آن وجود دارد.

فن های دیواری کوپل مستقیم

1- در این نوع فن ها تعداد قطعات کمتری مورد استفاده قرار میگیرد

2- نگهداری خاصی لازم ندارد

3- راندمان فن بهتر است چون نوع تسمه ای حدود 10 الی 15 درصد اتلاف انرژی دارد. در واقع حدود 15 درصد میزان مصرف توان موتور بالا می رود در نوع غیر مستقیم. البته شایان ذکر است که میتوان راندمان فن های غیر مستقیم را با افزایش زاویه پره فن افزایش داد و همینطور برای بالا بردن فشار استاتیک ، میتوان تعداد پره ها را افزایش داد

4- در فن های نوع مستقیم میزان عبور جریان هوا بیشتر است به علت عدم ایجاد مانع توسط موتور برای عبور جریان هوا

نتیجه گیری

نوع کوپل مستقیم کم هزینه تر و با راندمان بالاتری می باشد و در سایزهای کوچک کاربرد بیشتری دارد. ولی نوع غیر مستقیم در سایزهای بالاتر کاربرد بیشتری دارد چون قابلیت انعطاف پذیری بهتری دارد.فرض کنید یک فن 46 اینچ با قطر هاب 13 اینچ با 8 پره ایرفل و نسبت hub-tip-ratio حدود 0.28 است . این عدد 0.28 نشان دهنده راندمان بالا است . ولی از لحاظ قیمت نامناسب است . بنابراین توصیه می شود در سایز های کوچک از پره های پلاستیکی استفاده شود که باعث ایجاد راندمان بالاتر می شود.بیشتر فن های دیواری جهت تخلیه هوای یک فضا به کار میرود. آنها معمولا در فضای داخل ساختمان نصب می شوند.

ثبت نظر
khazarfan