به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

جت فن F300

جت فن F300 یکی از انواع هواکش ها است. جت فن F300 همانطور که از نام آن پیداست، در گروه جت فن ها قرار می گیرد و از انواع مختلف سیستم های جت فن برای تهویه هوا در محیط های زیر زمینی، نظیر پارکینگ های طبقاتی و یا تونل ها استفاده می شود.

پارکینگ های طبقاتی بزرگ و یا تونل ها، فضاهایی هستند که تردد بالایی دارند و هم چنین به دلیل وجود خودرو و تردد آن ها گاز های خارج شده از اگزوز خودرو ها باعث می شود تا هوای داخل پارکینگ ها و تونل ها بسیار سنگین باشد. از آن جایی که تهویه هوا در این فضا ها یک امر مهم است امروزه استفاده از جت فن ها بسیار رونق پیدا کرده و رواج دارد. در این مقاله می خواهیم به معرفی جت فن F300 بپردازیم و شما را با این مدل از جت فن ها آشنا کنیم.

چرا جت فن F300 :

در گذشته یک سری کانال ها در این فضا ها کار گذاشته می شد که کار تهویه هوا را انجام می دادند اما این کانال ها و داکت ها مشکلات زیادی داشتند یکی از این مشکلات این بود که عمل تهویه هوا به خوبی توسط این کانال ها انجام نمی گرفت و عملا حجم زیادی از آلاینده ها هم چنان در فضای پارکینگ یا تونل باقی می ماند. نکته منفی دیگری که در استفاده از این داکت ها دیده می شد این بود که این داکت ها صدای بسیار زیادی تولید می کردند که باعث آزار گوش افرادی بود که در محیط بودند. رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی استفاده از کانال ها و داکت ها به حداقل رسید و استفاده از جت فن ها به خصوص جت فن F300 رونق یافت چون جت فن F300 نه تنها ایرادات داکت ها را نداشت بلکه علاوه بر آن مزایای زیادی داشت که باعث شد مشتریان زیادی رو به خرید جت فن ها بیاورند.


@image


مزایای جت فن F300 چیست؟

جت فن F300 دارای سنسور گاز مونو اکسید کربن می باشد . وجود این سنسور جت فن F300 را به یک وسیله بسیار کارآمد تبدیل کرده است. این سنسور می تواند میزان گاز مونو اکسید کربن را در هوا اندازه گیری کرده و در صورتی که میزان آن به حد غیر مجاز رسید اقدام به حذف این گاز از محیط کند. زیرا همان طور که می دانید فقط چند دقیقه استشمام این گاز می تواند باعث خفگی و مرگ خاموش افراد شود.

علاوه بر سنسور مونو اکسید کربن جت فن F300 دارای سنسور دود هم می باشد و در صورت افزایش دود در فضا دستگاه شروع به کار می کند و میزان دود را در حداقل خود نگه می دارد. این سنسور در شرایط بحرانی مانند آتش سوزی هم کمک شایان توجهی به کنترل شرایط و کاهش دود می کند که این مساله بار دیگر قدرت جت فن F300 را نشان می دهد.

یکی از بهترین مزایای استفاده از جت فن F300 این است که جت فن F300 اندازه بزرگی ندارد و این باعث می شود که ارتفاع سقف پارکینگ با نصب جت فن F300 کم نشود .

استفاده از کانال ها که در گذشته متداول بود یک عیب اصلی داشت و آن مصرف بسیار زیاد انرژی توسط کانال ها بود. مصرف بالای کانال ها باعث شده بود تا نصب آن ها دیگر صرفه اقتصادی نداشته باشد . اما جت فن F300 با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا مصرف انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است که این سبب صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه و هم چنین منابع کشور می شود.

وجود سنسور های پیشرفته در جت فن F300 سبب شده است که این دستگاه فقط در مواقع لزوم شروع به کار کند. سنسور های موجود در جت فن F300 سطح آلاینده ها و دود موجود در فضا ها لحظه به لحظه اندازه گیری می کنند . در صورتی که میزان این آلاینده ها در حد نرمال باشد دستگاه نیاز به روشن شدن ندارد و خاموش باقی می ماند ولی درست زمانی که سطح آلاینده ها بالا رفت دستگاه خود به خود شروع به کار می کند و اقدام به حذف آلاینده ها می کند. هوشمند بودن جت فن F300 سبب دو امر مهم می شود اول اینکه به دلیل اینکه دستگاه همواره کار نمی کند طول عمر آن بالا تر می رود و هم چنین نیاز به تعمیر آن کاهش می یابد و دوم این که مصرف انرژی را بیش از پیش کاهش می دهد.


@image


در گذشته استفاده از کانال ها و داکت ها رواج داشت. آن ها بی وقفه کار می کردند و هرگز خاموش نمی شدند که باعث می شد که درصد خرابی آن ها بالا تر برود.

کم صدا بودن جت فن F300 یکی دیگر از دلایل محبوبیت این جت فن در بین خریداران است زیرا صدای بسیار زیاد کانال ها که قبلا متداول بود باعث اذیت و آزار همه افرادی بود که از پارکینگ یا تونل استفاده می کردند.

مقررات مربوط به آتش سوزی می گوید که باید همه جت فن ها مقاوم نسبت به حریق باشند و جت فن F300 هم از این قاعده مستثنی نیست. ضد حریق بودن جت فن F300 سبب می شود تا در صورت بروز آتش سوزی نه تنها جت فن F300 از کار نایستد بلکه با تمام قدرت خود روشن باشد و موجب حذف دود های تولید شده توسط آتش شود.

در هنگام خرید جت فن F300 دقت کنید:

زمانی که برای خرید جت فن F300 اقدام می کنید حتما دقت داشته باشید که جت فن F300 که به شما ارائه می دهند دارای سنسور های پیشرفته از جمله سنسور دود و مونواکسید کربن باشد . ضد حریق بودن جت فن F300 نیز مورد دیگری است که حتما باید جت فنی که به شما پیشنهاد می شود شامل آن باشد. از نظر قیمت هم باید حتما بودجه مورد نظر خود را قبل از خرید جت فن F300 تعیین کنید و آن را به شرکت ارائه دهنده جت فن F300 اعلام کنید. آن ها با دانستن موارد مصرفی شما و هم چنین بودجه ای که برای خرید جت فن F300 در نظر گرفته اید بهترین جت فن F300 را به شما ارائه خواهند داد. خدمات پس از فروش هم نکته مهم دیگری است که حتما سعی کنید در هنگام خرید جت فن F300 لحاظ کنید تا در صورت بروز مشکل برای محصول مورد نظر شما به راحتی بتوانید با مراجعه به شرکت ارائه دهنده آن را تعمیر کنید.

ثبت نظر
khazarfan