به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

اگزوزفن چیست

khazafan

اگزوزفن نوعی دستگاه تهویه هوا است که در محیط های خانگی استفاده بسیار زیادی از آن ها می شود. از اگزوزفن برای مکش هوای مرطوب، بدبو و یا گرم استفاده می شود. این دستگاه را عموماً در حمام و توالت ها نصب می کنند تا با مکش و خارج کردن هوا، فضای کافی برای ورود هوای پاکیزه را آماده کند.

استفاده از هواکش در هر مکان بسته الزامی است چون وقتی هوا مدتی در یک مکان بسته محبوس می شود و امکان تهویه وجود ندارد هوا سنگین می ‌شود و تحمل آن فضا برای افرادی که داخل آن هستند بسیار سخت و دشوار می شود. می توان گفت هر فضای در بسته قطعاً به حداقل یک عدد هواکش نیاز دارد هواکش ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها برای یک فضای خاص کاربرد مناسب دارد و نمی‌ توان یک هواکش را برای تمام موارد مورد استفاده توصیه کرد. نیاز است تا ابتدا ببینید هواکش را برای چه منظوری خریداری می کنید و سپس اقدام به خرید هواکش کنید در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از فن هایی که بسیار کاربردی هستند صحبت کنیم نام آن فن ، اگزوزفن می باشد.

به صورت کلی فن ها دو نوع هستند یا دمنده و یا مکنده اگزوزفن از انواعی است که هوا را می مکد و به بیرون می برد. حتماً این نوع فن یعنی اگزوزفن را در فضا هایی مثل آشپزخانه یا سرویس های بهداشتی خانگی دیده اید. اگزوزفن هایی که در محیط خانه هستند یکی از ساده ترین اگزوزفن های موجود در بازار هستند البته اگزوزفن های صنعتی هم در بازار وجود دارد که طبیعتا باید قدرت توان موتور آن ها از قدرت توان موتور اگزوزفن های خانگی بسیار بالا تر باشد تا بتواند هوای محیط های صنعتی مثل کارخانه یا کارگاه های بزرگ را تهویه کند و سپس پس از انجام عمل تهویه و فیلتراسیون به داخل محیط برگرداند.


@image


اگزوزفن داخلی یا وارداتی ؟

اگزوزفن ها می توانند تولید داخل یا به صورت وارداتی باشند باید دقت کنید که بتوانید بهترین نوع اگزوزفن که می خواهید برای محیط مد نظرتان خریداری کنید را پیدا کنید اگر از اگزوزفن های تولید داخل استفاده می کنید سعی کنید شرکتی را برای تهیه اگزوزفن انتخاب کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب در قبال خرید ا اگزوزفن به شما ارائه دهد و اگر از اگزوز فن های وارداتی استفاده می کنید دقت کنید تا قطعات اگزوزفن در کشور موجودباشد تا در صورت خرابی بتوانید به تعمیر آن بپردازید در غیر این صورت در صورتی که اگزوزفن شما خراب شود باید آن را دور انداخته و یک اگزوزفن جدید بخرید چون قطعات آن در کشور وجود ندارد.

قیمت اگزوزفن

قیمت اگزوزفن هایی که در بازار وجود دارند بسیار متفاوت است زیرا کاربرد های آن نیز به همین ترتیب طیف وسیعی را در بر می گیرد. اگزوزفن های خانگی قطعاً موتورهای کم قدرت تری دارند و به طبع قیمت آن ها نیز پایین تر است. هر چه قدر قدرت مکندگی اگزوزفن بالا تر باشد قیمت آن هم بالا تر خواهد رفت و به این ترتیب قیمت بالا تری نسبت به اگزوزفن های خانگی خواهد داشت.قیمت اگزوزفن به تعداد موتور اگزوز فنی که استفاده می شود نیز بستگی دارد هرچه تعداد موتور بیشتر باشد باز هم قیمت آن بالا می‌ رود. اگزوزفن های داخلی قیمت پایین تری نسبت به اگزوزفن های وارداتی دارند که همین امر هم باعث می شود مشتریان بیشتری را به خود اختصاص دهند. لازم به ذکر است که با خرید محصولات تولید داخل شما با یک تیر چندین نشان را هدف قرار می دهید. اول آن که خدمات پس از فروش بسیار مناسبی به شما ارائه می دهند زیرا تمام قطعات تولید داخل هستند و می توانند در صورت بروز مشکل و خرابی آن را برای شما تعمیر کنند و دوم قیمت مناسب این محصولات است که قطعا با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و ارز خرید از محصولات داخلی بسیار به صرفه تر برای مشتریان است و سوم اینکه شما با خرید یک محصول تولید داخل به رونق چرخه اقتصادی کشور و هم چنین تولید اشتغال کمک می‌ کنید که این امر هم بسیار خداپسندانه می باشد .


@image


اگزوزفن در اتاق های تمیز

یکی از کاربرد های اگزوزفن استفاده آن در اتاقهای تمیز است. اتاق های تمیز نیاز دارند تا هوای کاملا فیلتر شده و عاری از هر گونه آلودگی به آن ها تزریق شود. هر گونه آلودگی در اتاق تمیز باعث می شود تا عملکرد اتاق تمیز دچار مشکل شود پس اگزوزفن یکی از نقش های بسیار مهم را در تهویه هوای اتاق تمیز ایفا می کند. اگزوزفن های اتاق تمیز را معمولا با استفاده از چندین فیلتر طراحی می کنند تا بتوانند به راحتی هوا را فیلتر کرده و دوباره به داخل محیط بازگردانند. به این ترتیب این اطمینان حاصل می شود که با نصب آن در اتاق های تمیز شما می توانید بدون مشکل و نگرانی در مورد آلودگی از اتاق تمیز استفاده کنید.

اگر شما از آن برای محیط های بسیار بزرگ استفاده می کنید باید بدانید که قطعا یکی از آن ها برای کل محیط جواب گو نخواهد بود و شما نیاز دارید تا چندین اگزوزفن را در محیط نصب کنید و به این ترتیب تهویه مورد نظر و مطلوب خود را به دست آورید. توصیه ما به شما این است که تمامی آن ها را از یک مارک خریداری کنید تا در صورت بروز مشکل و خرابی دیگر بین چندین شرکت خریداری شده سر در گم نباشید و تمام خدمات را تنها با مراجعه به یک شرکت دریافت کنید که این بسیار در صرفه جویی وقت و هزینه به شما کمک می کند.

در نهایت اگر شما خواننده محترم مالک یک کارخانه ، کارگاه و حتی یک ساختمان مسکونی هستید قطعا نیاز به یک اگزوزفن خواهید داشت در تکمیل نکاتی که در متن گفته شد به عنوان جمع بندی باید به شما بگوییم که قبل از خرید اگزوزفن حتما در مورد تمامی انواع اگزوزفن های موجود در بازار تحقیق کنید و با کمک گرفتن از متخصصان بهترین نوع فن مورد نظر خود را انتخاب کنید. با مقایسه ویژگی های هر یک از آن ها می توانید یک خرید عالی و بدون ضرر داشته باشید.


@image


احتمالاً شما هم در منزل خود از اگزوزفن استفاده می کنید. برخی فضاهای خانگی مثال آشپزخانه، توالت، حمام، اتاق مخصوص رختشویی یا حتی سونا معمولاً رطوبت زیادی دارند و ...

اگزوزفن چطور کار می کند؟

برخی فضاهای خانگی مثال آشپزخانه، توالت، حمام، اتاق مخصوص رختشویی یا حتی سونا معمولاً رطوبت زیادی دارند و برخی هم با مشکل بو نامطبوع مواجه هستند. بخار ناشی از پخت و پز غذا، جوشیدن آب، خشک کردن لباس در لباسشویی و... می تواند تاثیر زیاد و چشمگیری در رطوبت منزل شما داشته باشد. در کنار رطوبتی که خودتان حس می کنید، این رطوبت اضافی معمولاً‌ به سمت گوشه‌ی دیوارها و سقف می رود و باعث آسیب دیدن آنها و چیزی می شود که به آن رطوبت‌زدگی می گ