به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

کاربرد پروانه مولتی وینگ

khazafan

بیشترین کاربرد پروانه مولتی وینگ در سیستم های سرمایشی و خنک کننده صنعتی است .در ادامه به معرفی برخی از کاربردهای این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

پروانه مولتی وینگ

پروانه مولتی وینگ‎به دلیل استفاده از مواد اولیه بسیار مناسب و همچنین تنوع در مدل و انعطاف پذیری بالای خود، دارای کاربرد های بسیار زیادی است. این پروانه ها در بیشتر سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع قابل استفاده هستند. بیشترین کاربرد پروانه مولتی وینگ در سیستم های سرمایشی و خنک کننده صنعتی است که به حجم هوای زیاد در سرعت پایین از قبیل کندانسورها، برج های خنک کننده، ایر واشرها، رادیاتورها و غیره، احتیاج دارند.

در ادامه به معرفی برخی از کاربردهای این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

• از پروانه مولتی وینگ به عنوان پروانه خنک کننده در ماشین های صنعتی بزرگ مانند بولدوزر و لودر استفاده می شود.

• از این پروانه ها در سیستم سرمایش و تهویه مطبوع کارخانه ها و سردخانه ها بهره گرفته می شود.

• در برخی سیستم های تهویه مطبوع خانگی نیز شاهد بکارگیری پروانه مولتی وینگ هستیم.


image


انواع پروانه مولتی وینگ

پروانه مولتی وینگ با توجه به کاربرد های بسیار زیاد خود دارای انواع مختلفی است. انواع مختلف این پروانه ها دسته بندی های مشخصی ندارند و عموماً تفاوت های ریز و مختلفی با یکدیگر دارند. در ادامه به ویژگی های متفاوت مدل های مختلف پروانه مولتی وینگ‎ اشاره خواهیم کرد.

• پروانه مولتی وینگ از نظر تعداد پروانه (پره) متغیر است. بسته به نوع کاربری و استفاده خود از پروانه هایی با تعداد 3، 4، 5، 6، 7 و 8 پره می توانید انتخاب کنید. بسته به مدل پروانه حتی می توانید پس از خرید نیز تعداد پره ها را تغییر دهید.

• پروانه مولتی وینگ به دلیل جنس بسیار مناسب پره های خود شناخته می شود. معمولا پروانه از فولاد ضد زنگ بسیار با کیفیت ساخته می شوند. مدل های دیگر پلاستیکی نیز وجود دارند که در مقایسه با دیگر پروانه های پلاستیکی جنسی بسیار مناسب داشته و در عین کیفیت بالا، بسیار سبک نیز می باشند. مدل هایی از پروانه مولتی وینگ نیز وجود دارد که از فولاد و پلاستیک به شکل مخلوط استفاده می کند و در کنار وزن پایین استحکام بسیار زیادی دارد. پلاستیک استفاده شده در این مدل پروانه از نوع الیاف دار است.

• این پروانه ها دارای تیپ های مختلفی می باشند و از قطر 300 میلی متر تا 1200 میلی متر متغیر هستند.

• پره های پروانه مولتی وینگ دارای زاویه های متفاوتی هستند و بیشتر مدل ها قابلیت تنظیم شدن از 15 درجه تا 45 درجه را دارا هستند.

ویژگی های پروانه مولتی وینگ

همانطور که در پیش‌تر بیان شد. پروانه مولتی وینگ دارای تنوع بسیار زیادی است. با توجه به قابلیت ها و تنوع بسیار زیاد این پروانه ها، ویژگی های بسیار زیادی نیز برای آن ها وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.


image


•قابلیت تنظیم پره ها:

پره های پروانه مولتی وینگ قابلیت تنظیم داشته و می توانید این پره ها را به مدل مورد نظر خود تبدیل کنید. از نوع و تعداد پره گرفته تا زاویه میان پره ها، همگی قابل تنظیم هستند. بدین شکل علاوه بر تنظیم پروانه مولتی وینگ‎ به بهترین حالت، شما در کاربری ها و حتی فصول مختلف می توانید پره ها را دوباره تنظیم کنید تا در کنار بالا بردن کارایی دستگاه مصرف انرژی را نیز کاهش دهید.


image


•کم صدا بودن:

این پروانه ها بسیار کم صدا بوده و یکی از دلایل اصلی انتخاب آن ها همین کم صدایی و به نوعی بی صدا بودن آن است. پروانه مولتی وینگ به دلیل تولید صدای کم برای اماکنی که به صدای زیر 75 دسی بل نیاز دارند بسیار مناسب است.

•قابلیت چرخش دوطرفه:

این پروانه ها قابلیت چرخش دو طرفه را دارند. با توجه به تنظیمات فن، پروانه مولتی وینگ می تواند در هر دو جهت ساعت گرد و پاد ساعت گرد به چرخش در بیاید.

•قابلیت کارکرد مناسب در دماهای مختلف:

پروانه مولتی وینگ‎در تمامی دما ها قابلیت فعالیت داشته و به طور معمول در دمای 110 درجه سانتی گراد تا 40 درجه زیر صفر می تواند بدون مشکل کار کند.

•وزن کم:

پروانه مولتی وینگ‎ بسیار سبک بوده و به همین دلیل فشار بسیار کمی به موتور و بلبرینگ ها می آورند. همین عامل موجب بالارفتن راندمان کاری فن و همچنین کاهش یافتن هزینه تعمیر و نگهداری آن می شود.

•پرکاربرد بودن:

پروانه مولتی وینگ به دلیل ساختار قابل تعویض و تنظیم خود برای تمامی صنایعی که نیازمند استفاده از فن هستند بسیار مناسب بوده و گزینه ای قابل تعمل برای صاحبان صنایع است.

منبع1

منبع2

منبع3

ثبت نظر
khazarfan