به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

عوامل موثر در قیمت جت فن

khazafan

جت فن ها کاربرد های بسیار زیادی در تونل ها و مکان های سربسته دارند.

قیمت جت فن

قیمت جت فن‎ به عوامل مختلفی بستگی دارد. پیش از شروع معرفی موارد موثر در قیمت جت فن، به معرفی این دستگاه و اهمیت استفاده از آن خواهیم پرداخت. جت فن توانایی تهویه و خارج کردن دود بدون استفاده کانال و یا مجرا را دارد که این امکان منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و مصرف برق شده و موجب افزایش کارایی آن می شود. از جت فن می توان برای تهویه طبیعی و همچنین برای خارج کردن دود در موارد اضطراری یا ترکیبی از هر دو مورد استفاده کرد.

جت فن ها کاربرد های بسیار زیادی در تونل ها و مکان های سربسته دارند. با استفاده از این دستگاه های تهویه هوای پیشرفته بدون نیاز به ایجاد روزنه و کانال می توان هوا را تصفیه کرده و دود و مواد مضر را از هوا پاکسازی کرد. در سال های اخیر با ایجاد شدن پارکینگ های بزرگ سربسته و طبقاتی، استفاده از جت فن ها بیشتر شده و در این اماکن نیز شاهد نصب آن ها هستیم. البته این موارد تنها گوشه ای از دلایلی هستند که استفاده از جت فن را تبدیل به امری ضروری می کنند. اگر شما نیز دارای کسب و کاری هستید که به جت فن نیاز دارید، احتمالاً در مورد قیمت جت فن سوالاتی در ذهنتان شکل گرفته است. در ادامه ی این متن سعی خواهیم کرد تا برخی از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت جت فن‎ را معرفی کنیم.

نقش نوع فن در قیمت جت فن

جت فن ها ماهیت کاری مشترکی دارند ولی در نوع فن و عملکرد تفاوت دارند. برای مثال جت فن با موتوری ضعیف تر برای استفاده در پارکینگ های کوچک مناسب است و جت فن با موتوری قدرتمند تر در تونل های طولانی استفاده می شود. بسته به نوع کاربری باید جت فن با قدرت مناسب را انتخاب کنید و قطعا هرچه موتور جت فن ضعیفتر باشد قیمت جت فن‎ کمتر خواهد بود.

نقش برند و شرکت تولید کننده در قیمت جت فن

نقش برند،اسم و بزرگی آن بر قیمت محصولات بر هیچ کسی پوشیده نیست. در تمامی صنایع محصولاتی که تولید برندی شناخته شده و آشنا هستند معمولا قیمتی بیشتر از همتایان کمتر شناخته شده خود دارند. در قیمت جت فن‎ نیز قطعا تهیه محصول از برند های معروف این صنعت هزینه بیشتری برای شما در پی خواهد داشت و ممکن است محصولی با کیفیت و قدرت بیشتر ولی با برندی کمتر شناخته شده قیمتی کمتر از محصول ضعیف تر یک برند معروف داشته باشد.

نقش محدوده قابل پوشش در قیمت جت فن

به طور کلی محدوده قابل پوشش جت فن رابطه مستقیمی با قیمت آن دارد. هرچه جت فن بتواند محدوده وسیع تری را تحت پوشش تهویه خود قرار دهد بالطبع قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. با این حال با توجه به نیاز خود و اندازه منطقه ای که باید تحت پوشش قرار دهید می توانید جت فن با قیمت مناسب را انتخاب کنید.

نقش چرخش فن در قیمت جت فن

تصور کنید دود بسیار زیادی در پارکینگ به وجود آمده ولی در مسیر مستقیم جت فن نیست. حال اگر جت فن شما توانایی چرخش به سمت منبع دود را داشت قطعا می توانست این دود را با سرعت بیشتری مکش کند. جت فن هایی که توانایی چرخش دارند و در جای خود ثابت نیستند قیمت بالاتری دارند ولی در مقابل عملکرد بهتری از خود به جا می گذارند و مخصوصا در مواقع آتش سوزی عملکرد درخشانی دارند.

نقش جنس قطعات در قیمت جت فن

جت فن از آن دست دستگاه هایی نیست که زود به زود تعویض شود. جت فن معمولا در تونل نصب می شود و مدت زیادی نیز طول می کشد تا بازرسی شده و از سلامت آن اطمینان حاصل شود. بنابراین باید قطعات با دوام و کیفیت بالا در جت فن استفاده شود تا از عملکرد بالا و مناسب آن اطمینان حاصل کنیم. بنابراین جت فنی که از قطعات داخلی مناسب و همچنین بدنه با کیفیت استفاده می کند قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. از طرف دیگر جت فن ها دستگاه هایی نیستند که استراحت داشته باشند و باید به طور مداوم به فعالیت خود ادامه دهند بنابراین استهلاک و خوردگی قطعات در آنها زیاد خواهد بود و استفاده از قطعات با دوام پیش نیاز یک جت فن مناسب است.

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

ثبت نظر
khazarfan