به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

سیستم تهویه صنعتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد

khazafan

در این متن به معرفی برخی از ویژگی های یک سیستم تهویه صنعتی مناسب خواهیم پرداخت.

سیستم تهویه صنعتی

ساختمان ها و تاسیسات صنعتی که در مناطق سرد، گرم و یا مرطوب قرار دارند، همیشه باید با نیروی طبیعت در جدال باشند و شرایط دما و رطوبت خاصی در حفظ کنند. حفظ دمای مشخص و متعادل در محیط کار لازمه فعالیت مفید کارکنان و دستگاه ها است. ناگفته نماند برای تولید برخی از محصولات، لازم است دمای محیط کنترل شده باشد و در صنایع این چنینی، استفاده از سیستم تهویه صنعتی امری ضروری‌تر است.

استفاده از سیستم تهویه صنعتی یکی از بهترین گزینه ها برای کنترل دما و رطوبت در محیط کاری است. با این حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که یک سیستم تهویه صنعتی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه‌ی این متن به معرفی برخی از ویژگی های یک سیستم تهویه صنعتی مناسب خواهیم پرداخت. البته ناگفته نماند که هیچ نوع و مدل سیستم تهویه صنعتی را بدون در نظر گرفتن نیازها و هدف شما از استفاده از آن نمی توان مناسب نامید. بنابراین، توصیه می شود مواردی که در ادامه مطرح می شوند را به عنوان مولفه ها و شاخصه هایی در نظر بگیرید که هنگام خرید سیستم تهویه صنعتی باید آن ها را در نظر داشت.

تضمین بازگشت سرمایه

استفاده از سیستم تهویه صنعتی به خودی خود درآمدزا نیست، ولی با بهبود شرایط کاری، محیط را برای افزایش بهره‌وری و سود فراهم می کند. بنابراین، گفته می شود که یک سیستم تهویه صنعتی مناسب باید بتواند در طی مدت زمان نه چندان طولانی، هزینه‌ی انجام شده را از طریق افزایش سود بازگشت دهد. تحقیقات نشان می دهد که در ساختمان هایی که هوای گرمی دارند، به ازاء کاهش هر درجه دما، بازدهی کارکنان 1 الی 2 درصد افزایش پیدا می کند. جالب است بدانید حتی در زمستان ها نیز استفاده از سیستم تهویه صنعتی ممکن است هزینه های شما را تا حدود 40 درصد کاهش دهد.

سیستم تهویه صنعتی قابل نصب و قابل حمل

اگر قصد دارید تهویه مورد نظر را در مکان ها و اتاق های مختلفی جابجا کنید، خرید یک سیستم تهویه صنعتی قابل حمل گزینه‌ی مناسبی برای شما خواهد بود. تهویه های قابل حمل معمولاً سبک هستند و حمل آن ها آسان است. البته اگر مدل‌های دارای چرخ را انتخاب کنید، حمل آن بسیار آسان‌تر نیز خواهد بود.

اگر قصد جابجا و حمل سیستم تهویه صنعتی خود را ندارید، می توانید از مدل هایی استفاده کنید که روی سقف و یا دیوار نصب می شوند.


image


طول عمر بالا

سیستم تهویه صنعتی باید طول عمر بالایی داشته باشد و هزینه های مرتبط با تعمیر و نگهداری آن پایین باشد. بنابراین حتماً به جنس بدنه‌ و کیفیت ساخت پره و تیغه های سیستم تهویه صنعتی مورد نظر توجه داشته باشید. نمونه های مناسب باید از فلزهای سبک و مقاوم و یا پلاستیک هایی محکم و مقاوم ساخته شده باشند. علاوه بر این، موتور سیستم تهویه صنعتی باید کاملاً محصور باشد و احتیاجی به روغن‌کاری دائم نداشته باشد.

فضای محیط

یکی از مهم ترین عواملی که هنگام خرید سیستم تهویه صنعتی باید به آن توجه کنید،‌ مساحت محیطی است که قرار است از سیستم تهویه در آن استفاده کنید. هرچه فضای شما مساحت بیشتری داشته باشد، طبعاً به سیستم تهویه صنعتی بزرگ و قوی تری احتیاج خواهید داشت. برخی از مدل ها و شرکت های ارائه کننده‌ی این تهویه‌ها، روی محصولات خود درج می کنند که محصول آن‌ ها قادر است هوای محیط‌هایی با چه مساحت خاصی را تهویه کند.

عملکردهای مختلف سیستم تهویه صنعتی

یک سیستم تهویه صنعتی با کیفیت و مناسب باید قادر باشد هوا را نه تنها تهویه، بلکه خنک و خشک هم کند. این سه مورد علیرغم شباهت ظاهری، تفاوت هایی با یکدیگر دارند و باید حتماً این نکته را مد نظر داشت. اگر محیط کاری شما رطوبت بالایی دارد، سیستم تهویه صنعتی شما باید توانایی کاهش رطوبت محیط را داشته باشد. اگر محیط کاری در شرایط آب و هوایی گرم قرار دارد، اهمیت سیستم خنک کننده بیشتر به چشم می آید و اگر در محیط کاری خود با گازها و بخارهای مختلف در ارتباط هستید،‌ سیستم تهویه صنعتی حتماً باید توانایی تهویه هوا را داشته باشد.

منبع1

منبع2

مقاله مرتبط
ثبت نظر
khazarfan