به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

درباره ی هواکش سانتریفوژ رادیال

khazafan

زمانی که نوبت به انتخاب هواکش مناسب برای سیستم تهویه هوا می رسد، طرح ها و روش های زیادی برای شما وجود دارد تا از میان آن ها به انتخاب بپردازید.

هواکش سانتریفیوژ رادیال

زمانی که نوبت به انتخاب هواکش مناسب برای سیستم تهویه هوا می رسد، طرح ها و روش های زیادی برای شما وجود دارد تا از میان آن ها به انتخاب بپردازید. انتخاب سبک مناسب به نیازهای شما بستگی دارد و معمولا به وسیله محیط زیست، اهداف شما و میزان کارایی مورد نیاز مشخص می شود.

انواع هواکش ها شامل هواکش های منحنی فوروارد، هواکش منحنی بکوارد، هواکش بکوارد متمایل، هواکش با نوک رادیال و هواکش سانتریفوژ رادیال می شوند.

آخرین دسته بندی نام برده شده ( که در اینجا به عنوان " هواکش سانتریفوژ رادیال" نامیده می شود ) یک پیکربندی رایج در میان هواکش ها است که دارای چندین مزیت کلیدی بوده و در عین حال دارای نقایص خاصی است که ممکن است در بعضی محیط های عملیاتی نامناسب باشد.

هواکش سانتریفوژ رادیال ( که همچنین با نام های "هواکش چرخ پدالی" یا "هواکش صفحه فولادی" نیز شناخته می شود ) معمولا در صنعت برای انتقال گازها و سایر مواد موجود در فرایند ها، مورد استفاده قرار می گیرد. این هواکش ها معمولا سیستم های با فشار بالا هستند که برای کنترل هوای احتراق استفاده شده و به علت ساخت و ساز محکم خود در محیط های سخت و خشن به راحتی کار می کنند.

در اینجا به مزایا و معایب هواکش سانتریفوژ رادیال خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از هواکش سانتریفوژ رادیال

هواکش سانتریفوژ رادیال معمولا دارای قویترین طراحی ساخت در میان دیگر هواکش های موجود در بازار است. آنها با دوام، انعطاف پذیر و به اندازه کافی قدرتمند ساخته شده اند تا بتوانند مقادیر زیادی از هوا را به حرکت در بیاوردند و می توانند در بین تمام پیکر بندی های هواکش ها به بالاترین فشار ممکن دست یابند که این موارد این نوع هواکش های صنعتی را در میان قوی ترین و همچنین مستحکم ترین هواکش های صنعتی موجود در بازار قرار می دهد.

علاوه بر قدرتمند بودن، هواکش سانتریفوژ رادیال از نظر تامین و نگهداری نیز بسیار مناسب است. برای شرکت هایی که هزینه های مربوط به نگهداری طولانی مدت - به ویژه در برخی از دستگاه های پیشرفته تر – برای آن ها بسیار با اهمیت است، استفاده از هواکش سانتریفوژ رادیال می تواند در طولانی مدت موجب صرفه جویی آن ها در منابع مالی شود، چرا که هزینه عملیات و نگهداری آن ها بسیار ارزان بوده و همچنین نگهداری از آن ها نیز بسیار آسان است.

دلیل اصلی آسان بودن نگهداری هواکش سانتریفوژ رادیال در ویژگی های خود تمیز کردن آن نهفته است. مکانیسم های خود تمیز کردن به دلیل کاهش هزینه های کارگری و کمک به افزایش طول عمر عملیاتی دستگاه بسیار ارزشمند هستند.

همانطور که قبلا ذکر شد هواکش های سانتریفیوژ رادیال در مقایسه با دیگر هواکش های موجود در بازار کیفیت ساخت بالاتری دارند که موجب می شود انعطاف پذیری بیشتر داشته باشند و در محیط های سخت و خشن کارایی بالایی از خود به نمایش بگذارند.

در نهایت، این مدل هواکش های خاص هزینه های اولیه ارزان تری دارند. این نوع هواکش معمولا در مقایسه با دیگر مدل های هواکش های صنعتی هزینه های اولیه پایینی دارند. این به این معنی است که آنها گزینه مناسبی برای شرکت هایی هستند که می خواهند در ابتدا مبالغ کمی برای کسب و کار خود هزینه کنند و همچنین به دنبال پرداخت هزینه های زیادی برای نگهداری نیز نیستند.

معایب استفاده از هواکش سانتریفوژ رادیال

هواکش های سانتریفوژ رادیال نیز بدون عیب نیستند و در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مهم ترین مشکلی که بیشتر شرکت ها در رابطه با این هواکش ها با آن رو به رو می شوند عدم كارایی است. هواکش سانتریفوژ رادیال در مقایسه با طرح های دیگر دارای نرخ بهره کمتری است. برای محیط هایی که نیاز به کارایی بالایی دارند، ممکن است هواکش سانتریفوژ رادیال مناسب نباشد. با این حال، این مشکل اغلب توسط این واقعیت که این نوع هواکش ها برای محیط های خشن و سخت مناسب هستند نادیده گرفته می شود. بنابراین، به طور خلاصه، ممکن است این هواکش ها در برخی محیط ها کارایی بالایی نداشته باشند، اما این واقعیت که آن ها مقاومت زیادی دارند، میتواند سرپوشی بر ناکارآمدی آن ها باشد.

علاوه بر این، هواکش سانتریفوژ رادیال در مقایسه با دیگر هواکش ها پر سر و صدا تر هستند. همچنین نیاز به فضای بیشتری دارند، که ممکن است آن ها را برای محیط های کوچک کاملا نامناسب کند.

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

منبع5

ثبت نظر
khazarfan