به سایت خزر فن خوش آمدید

پست الکترونیک

info@khazarfan.com

تلفن دفتر مرکزی

02188834888

جت فن پارکینگی چیست و چه کاربردی دارد

khazafan

به منظور حفظ کیفیت هوا در این محیط های بسته، باید با کنترل میزان ورود و خروج هوا، شاخص هایی مثل میزان مواد آلاینده و ... را در حدود مطلوب حفظ کنیم.

جت فن پارکینگی چیست؟

جت فن پارکینگی‎ عنوانی است که به نوعی از جت فن ها اطلاق می شود. برای معرفی این نوع فن، در ابتدا باید با جت فن آشنا شویم. همانطور که می دانیم، جت فن پارکینگی یکی از انواع سیستم های تهویه هوا صنعتی است. به صورت کلی، تمام های محیط های بسته همیشه در جدال با نیروی طبیعت و آلاینده های ساخت بشر هستند. به منظور حفظ کیفیت هوا در این محیط های بسته، باید با کنترل میزان ورود و خروج هوا، شاخص هایی مثل دما، رطوبت، میزان مواد آلاینده و ... را در حدود مطلوب حفظ کنیم. حفظ این شاخص های کیفی در برخی محیط ها اهمیت کمتر، و در برخی اهمیت بیشتری دارند. راهکاری که به این منظور به کار گرفته می شود، استفاده از سیستم های تهویه هوا است. جت فن پارکینگی نوعی سیستم تهویه هوا است. سیستم های تهویه هوا برای مثال می توانند جریان هوای بیشتری را به داخل محیط مورد نظر شما وارد کنند تا آلایندگی ها را کاهش دهند. یا آنکه اگر هوای فضای بیرون خنک‌تر از هوای داخل است، با ورود هوا به داخل محیط، آن را خنک تر سازند. ولی جت فن چیست و جت فن پارکینگی چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟

سیستم تهویه هوا عنوانی کلی است که به تجهیزات مختلف اطلاق می شود. هرکدام از این تجهیزات کاربری ها و ویژگی های منحصر به فرد دارند که باعث می شود برای موارد خاصی از آن ها استفاده شود. جت فن نوعی سیستم تهویه هوا است که به منظور تهویه هوا در محیط های زیر زمینی که دسترسی محدودی به هوای باز دارند طراحی شده است. سیستم های تهویه هوا عموماً دسترسی راحت‌تری به فضای باز دارند و از این طریق می توانند عمل تبادل هوای محیط و خارج را انجام دهند. در محیط هایی مانند پارکینگ های طبقاتی و یا تونل های طولانی، دسترسی به هوای آزاد وجود ندارد و بنابراین احتیاج به طراحی خاصی برای سیستم تهویه هوا است. جت فن ها به همین منظور طراحی شده اند. حال مشخصاً متوجه خواهیم شد که جت فن پارکینگی نوعی از جت فن است که بیشترین بازدهی خود را در پارکینگ ها و به خصوص پارکینگ های طبقاتی دارد.

جت فن پارکینگی چطور کار می کند؟

همانطور که بیان شد، یکی از تفاوت های پارکینگ های طبقاتی با سایر مکان ها، در دسترسی این محیط به هوای آزاد است. از آنجایی که معمولاً دسترسی پارکینگ ها به هوای آزاد محدود است. و همچنین تردد ماشین در این محیط های بسته زیاد است، تراکم آلاینده ها در این پارکینگ ها بسیار بالا و حتی خطرناک است. جت فن پارکینگی‎ باید به نحوی هوای پاکیزه را از بیرون وارد این محیط کند، ولی چطور؟ پارکینگ ها از آنجایی که قطعاً حداقل یک ورودی (برای خودرو) دارند، بنابراین حداقل یک دسترسی به هوای پاکیزه هم دارند. یک دستگاه جت فن پارکینگی یک ورودی و یک خروجی دارد.


image


از سمت ورودی هوای پاکیزه را گرفته، و از سمت خروجی آن را به سمت جلو پرتاب می کند. برای تهویه هوای پارکینگ، به بیش از یک دستگاه جت فن احتیاج خواهیم داشت. هرکدام از آن ها در نقطه ای خاص نصب می شوند و با کمک یکدیگر جریان هوایی را در داخل محیط بسته پارکینگ ایجاد می‌کنند. به این منوال که هر جت فن پارکینگی‎ هوا را گرفته و به سمت جلو پرتاب می کند تا به همین منوال هوای بخش های مختلف پارکینگ در جریان باشد.

هنگام خرید جت فن پارکینگی به چه مواردی توجه کنیم؟

عوامل زیادی وجود دارند که هنگام خرید جت فن پارکینگی می توان به آن ها توجه کرد. ولی به صورت کلی، تمام آن ها را شاید بتوان در این سه مورد خلاصه کرد.

- نوع و قدرت جت فن پارکینگی: بسته به کاربری، نوع و اندازة پارکینگ مورد نظر، باید مدل مخصوص را انتخاب کنید. تهیه یک مدل ضعیف برای محیط بزرگ کارآیی و بازدهی نخواهد داشت و از سوی دیگر خرید دستگاه پرقدرت برای محیطی کوچک، چیزی جز پرداخت هزینه اضافی نیست. برای تخمین قدرت فن مورد نظر، می توان به تعداد دور موتور آن توجه کرد.

- شرکت سازنده: شرکت های مختلفی اقدام به تولید جت فن پارکینگی‎ می کنند. طبعاً هرکدام از آن ها کیفیت و ویژگی های خاصی دارند. سعی کنید فن شما با کیفیت بالا، و با خدمات پس از فروش طولانی مدت و با کیفیت باشد.

- وضعیت نصب: بسته به ارتفاع محیط پارکینگ شما و نقشه آن، باید مدل خاصی از جت فن پارکینگی را انتخاب کنید که نصب کارآمد آن در این محیط ممکن باشد.

منبع1

منبع2

منبع3

منبع4

ثبت نظر
khazarfan